Home

Informace k přihlašování na zápis do 1.třídy

Elektronická přihláška
Prosíme rodiče, aby vyplnili elektronickou přihlášku přes odkaz nebo QR kód.
Přihlášení na místě bude možné, ale zpomalí proces, proto oceníme, pokud přihlášku vyplníte online předem. Elektronická přihláška bude přístupná od 1. 4. do 9. 4. do 18 h.

Rezervování termínu

Abychom předešli dlouhému čekání, vytvořili jsme časový harmonogram, do kterého se můžete přihlásit. Rezervujte si prosím svůj čas příchodu k přijímacímu řízení. Budeme rádi, pokud dorazíte s desetiminutovým předstihem a v případě drobného zdržení z naší strany zachováte trpělivost. Děkujeme!

Odkaz na webové stránky zde + qr kód


Zápis do 1.třídy 2025/26

Zápis do 1.třídy 2025/26

Vážení rodiče, dovolujeme si Vás pozvat na Zápis do 1.třídy, který bude probíhat ve dnech 10. a 11. dubna 2025 od 14,00 hod do 17,00 hod. 

K zápisu se dostaví zákonný zástupce s dítětem, které dovrší věku 6 let do 31. 8. 2025, případně s dítětem starším, které mělo po loňském zápisu vyřízený odklad povinné školní docházky.

Potřebné doklady k zápisu: rodný list dítěte, občanský průkaz zákonného zástupce dítěte, rodiče cizinci – pas a doklad o pobytu.

Odklad povinné školní docházky (§ 37 školského zákona)

Zákonný zástupce, který žádá pro své dítě odklad povinné školní docházky, se musí dostavit i s dítětem k zápisu a musí s sebou přinést doporučení PPP nebo SPC a doporučení lékaře. V průběhu zápisu zákonný zástupce vyplní žádost o odklad povinné školní docházky a výše zmíněné dokumenty přiloží k této žádosti.

Kritéria přijetí: Přijímat se budou děti s trvalým bydlištěm ze spádového obvodu a další děti do naplnění 4 prvních tříd.

Další informace k zápisu Vám rádi sdělíme na schůzce s rodiči budoucích prvňáčků dne 20. 3. 2025 od 16,30 hodin ve školní jídelně.

Materiál Desatero pro rodiče předškolního věku (viz příloha) nabízí zákonným zástupcům v přehledné podobě informace o tom, co by jejich dítě mělo zvládnout před vstupem do základní školy.

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
desatero-pro-rodice.pdf 455.2 Kb

ikona článku

MiND child = Mentally-Inteligent Neuro-Divergent Child

Jako jedna z mála jihočeských škol systematicky pracujeme s nadanými a mimořádně nadanými žáky už od první třídy. Práce s nadanými žáky u nás není náhodná, naopak škola má vytvořený systém podpory a dalšího rozvoje nadaných žáků. Nadané a mimořádně nadané žáky oddělujeme od běžných tříd pouze na pár hodin v rámci edukačních skupin, ve kterých u žáků rozvíjíme více jejich nadání. Nechceme nadané žáky zcela oddělovat od ostatních kamarádů, které znají například už ze školky. Důležitá je totiž pro nás i socializace nadaných žáků. V rámci rozvoje nadaných a MiND žáků spolupracujeme s organizací Qiido. Vyhledáváme nadané žáky u zápisu do prvních tříd. U vytipovaných žáků pak proběhne diagnostika, přičemž škola a současně i rodič ví, zda-li je dítě nadané či mimořádně nadané a ihned po nástupu do školy je takovému žáku věnované péče v podobě edukačních skupin, materiální podpory apod.. 

Rodičům takových žáků je dána metodická podpora, jak s nadaným dítětem pracovat doma a nadále jej rozvíjet.  

Kdo je to MiND žák – viz https://www.qiido.cz/kdo-je-mind-dite/.

KONCEPCE ŠKOLY PŘI PODPOŘE MiND ŽÁKŮ

  • Identifikace MiND žáků: Škola ve spolupráci s externí organizací vytvoří fungující proces vyhledání MiND žáků na 1. stupni. Například ve spolupráci s organizací Qiido proběhne v dubnu u zápisu do 1. tříd diagnostika možných MiND žáků.
  • Profesní rozvoj učitelů: Podpora dalšího vzdělávání pedagogů školy při práci s MiND žáky, včetně využívání efektivních a moderních metod. 
  • Edukační skupiny: Od školního roku  2024/2025 vytvoření edukačních skupin (např. 3 hodiny v týdnu) pro nadané žáky 1. a 2. tříd . Nadaní žáci však budou i nadále chodit do svých kmenových tříd. Koncepcí školy není vytvářet speciální nebo výběrové třídy, ale individuálním přístupem rozvíjet všechny naše žáky.
  • Zavádění vyučovacích metod a forem i dle potřeb MiND žáků: 

Metody výuky: např. projektové vyučování, vybrané aktivizující metody apod.

Formy výuky: např. individualizace výuky, skupinové práce.

  • Sdílení: Snaha sdílet své zkušenost s ostatními pedagogy, školami nebo organizacemi věnující se práci s nadanými žáky.
  • Personální podpora MiND žákům: Pracovníci školního poradenského pracoviště (psycholog, speciální pedagog), další pedagogové, kteří se budou individuálně věnovat MiND žákům.

Základní škola Tábor, Zborovská 2696

Základní škola Tábor, Zborovská 2696, 39003 Tábor

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“ Jan Amos Komenský

Plán práce školy

Novinky ve škole

ikona článkuKurz běžkování 9.T – Zadov

Ve dnech 16.–19. 2. 2025 proběhl lyžařský běžecký výcvik na Šumavě, na Zadově, pro všeobecnou sportovní třídu 9.T. Oproti loňskému roku byly příznivější sněhové podmínky a žáci si konečně mohli vyzkoušet taje lyžování na běžkách. Ubytováni jsme byli v hotelu Zadov. V neděli večer proběhla přednáška o běžeckém lyžování a vybavení. V pondělí dopoledne žáci trénovali na nedalekém stadionu na Churáňově běžecké styly – klasiku a bruslení. Odpoledne už si oba styly procvičovali na hezky upravené trase nad sjezdovkou Kobyla. Večerní program proběhl na sjezdovce U Hořejších, hned vedle hotelu. V úterý žáky čekal celodenní výlet kolem Kvildy. Večer opět dobrovolníci strávili na sjezdovce U Hořejších. Ve středu dopoledne proběhly závody – nejprve závod smíšených dvojic na stadionu na Churáňově a poté závod jednotlivců na nedaleké trati nad Kobylou. Před odjezdem byli nejlepší závodníci odměněni za své výkony. Celý výcvik proběhl ve skvělé atmosféře a všichni žáci si ho naplno užili. I přes mrazivé počasí se nikdo nevzdával, naopak všichni s nadšením trénovali a zdokonalovali své lyžařské dovednosti. Krásné zimní podmínky, perfektně upravené tratě a skvělá parta udělaly z těchto čtyř dnů nezapomenutelný zážitek. Velkou pochvalu si zaslouží všichni zúčastnění za snahu, odhodlání a týmového ducha. Výcvik byl nejen sportovní výzvou, ale také příležitostí užít si zimní přírodu a společné chvíle mimo školní lavice.


Grant Jihočeského kraje - Bylinková zahrada na školním pozemku v ZŠ Tábor, Zborovská 2696

Škola podala žádost od grantového programu Jihočeského kraje v oblasti enviromentální výchovy.: Do dotačního programu JčK, Enviromentální vzdělávání, výchova a osvěta se hlásíme s projektem ,,Bylinková zahrada.“ Díky této dotaci budeme mít možnost pracovat s žáky na školním pozemku. Aktivity podpoří rozvoj chápání souvislostí mezi environmentální, gastronomickou a výchovnou oblastí. Žáci se naučí jak hospodařit s bioodpadem ze školní jídelny. Námi vyrobené hnojivo z kompostérů nahradí umělá hnojiva s pesticidy. Na místě stávajícího trávníku založíme bylinkové smíšené záhony, o které se budou žáci v průběhu školního roku starat. Vzniklá zahrada by měla přilákat množství drobného hmyzu, pro který vybudujeme i další úkryty např. hmyzí hotel, broukoviště. Své znalosti využijí i v jiných vyučovacích předmětech např. přírodopis, prvouka apod. Vypěstované bylinky zpracují (sušení, konzervace, přímá spotřeba ve školní jídelně nebo při pracovních činnostech-vaření). Nejen při samotné realizaci projektu, ale i v následujících letech žáci využijí propojení teoretických znalostí s praktickým využitím. Příprava záhonů pro bylinkovou zahradu, výsadba rostlin a průběžná péče o vysazené rostliny bude zajištěna žáky školy v rámci předmětu pracovní činnosti a bude konzultována s odborníky z Českého svazu zahrádkářů v Táboře. Odborníci ze svazu připraví pro žáky i odborné přednášky na téma pěstování bylin, péče o záhony, péče o rostliny, rozmnožování rostlin. Grant byl podpořen částkou 50 000,- . Zakoupil se materiál na vybudování školní zahrady, konzultace s odbornými garanty. Další činnost bude vykonávána žáky školy.


ikona článkuSkvělý výsledek pro ZŠ Zborovskou v olympiádě z českého jazyka

Dne 28. 11. 2024 se konalo školní kolo olympiády z českého jazyka. Účastnilo se 26 žáků z 8. a 9. ročníků naší školy. Do okresního kola postoupili dva nejlepší řešitelé. Školní kolo se tradičně skládalo z mluvnické části a slohové. Vzešly nám 2 vítězky: Linda Vítková z 9. D a Julie Benešová z 8. C, které se zúčastnili 28. 1. 2025 okresního kola. Julie Benešová z 8. C skončila těsně pod stupni vítězů a krůček od postupu do dalšího kola, přesto se jedná o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky. Julie skončila na 4. - 6. místě, přičemž první 3 místa obsadili žáci gymnázií. Linda Vojtová skončila na 25. – 26. místě. Celkem soutěžilo 31 žáků z táborského okresu.


ikona článkuZborovská laťka - 28.1.2025

Jako každý školní rok i v letos proběhla na konci prvního pololetí Zborovská laťka ve skoku do výšky. Soutěže se mohli zúčastnit dobrovolníci z druhého stupně. K vidění byly kvalitní i méně povedené skoky. Všichni, kteří se do soutěže přihlásili, zaslouží pochvalu za odvahu a převedený výkon. Loňský výjimečný výkon 180 cm Jana Lažka se letos nepodařilo překonat, nejvíce skočil Petr Nedvěd z 9.T 165 cm. U dívek naopak překonala o 5 cm loňský výkon Kristýna Štoudková z 9.B skokem vysokým 140 cm.


Grant Jihočeského kraje - Podpora práce s dětmi a mládeží (mimo oblast sportu) pro rok 2024

V rámci grantu Jihočeského kraje Podpora práce s dětmi a mládeží (mimo oblast sportu) - Pravidelná zájmová činnost a zájmové vzdělávání byl škole schválen projekt s názvem Aktivní mimoškolní činnost žáků základní školy. Výše podpory byla 37 000,- Kč. Celkové náklady byly 109 386,20,- Kč. Z grantu se podpořily kroužky angličtiny, keramiky a pěvecký sbor nákupem materiálu a vybavení na činnost.