Home

Informace k přihlašování na zápis do 1.třídy

Elektronická přihláška
Prosíme rodiče, aby vyplnili elektronickou přihlášku přes odkaz nebo QR kód.
Přihlášení na místě bude možné, ale zpomalí proces, proto oceníme, pokud přihlášku vyplníte online předem. Elektronická přihláška bude přístupná od 1. 4. do 9. 4. do 18 h.

Rezervování termínu

Abychom předešli dlouhému čekání, vytvořili jsme časový harmonogram, do kterého se můžete přihlásit. Rezervujte si prosím svůj čas příchodu k přijímacímu řízení. Budeme rádi, pokud dorazíte s desetiminutovým předstihem a v případě drobného zdržení z naší strany zachováte trpělivost. Děkujeme!

Odkaz na webové stránky zde + qr kód


Zápis do 1.třídy 2025/26

Zápis do 1.třídy 2025/26

Vážení rodiče, dovolujeme si Vás pozvat na Zápis do 1.třídy, který bude probíhat ve dnech 10. a 11. dubna 2025 od 14,00 hod do 17,00 hod. 

K zápisu se dostaví zákonný zástupce s dítětem, které dovrší věku 6 let do 31. 8. 2025, případně s dítětem starším, které mělo po loňském zápisu vyřízený odklad povinné školní docházky.

Potřebné doklady k zápisu: rodný list dítěte, občanský průkaz zákonného zástupce dítěte, rodiče cizinci – pas a doklad o pobytu.

Odklad povinné školní docházky (§ 37 školského zákona)

Zákonný zástupce, který žádá pro své dítě odklad povinné školní docházky, se musí dostavit i s dítětem k zápisu a musí s sebou přinést doporučení PPP nebo SPC a doporučení lékaře. V průběhu zápisu zákonný zástupce vyplní žádost o odklad povinné školní docházky a výše zmíněné dokumenty přiloží k této žádosti.

Kritéria přijetí: Přijímat se budou děti s trvalým bydlištěm ze spádového obvodu a další děti do naplnění 4 prvních tříd.

Další informace k zápisu Vám rádi sdělíme na schůzce s rodiči budoucích prvňáčků dne 20. 3. 2025 od 16,30 hodin ve školní jídelně.

Materiál Desatero pro rodiče předškolního věku (viz příloha) nabízí zákonným zástupcům v přehledné podobě informace o tom, co by jejich dítě mělo zvládnout před vstupem do základní školy.

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
desatero-pro-rodice.pdf 455.2 Kb

ikona článku

MiND child = Mentally-Inteligent Neuro-Divergent Child

Jako jedna z mála jihočeských škol systematicky pracujeme s nadanými a mimořádně nadanými žáky už od první třídy. Práce s nadanými žáky u nás není náhodná, naopak škola má vytvořený systém podpory a dalšího rozvoje nadaných žáků. Nadané a mimořádně nadané žáky oddělujeme od běžných tříd pouze na pár hodin v rámci edukačních skupin, ve kterých u žáků rozvíjíme více jejich nadání. Nechceme nadané žáky zcela oddělovat od ostatních kamarádů, které znají například už ze školky. Důležitá je totiž pro nás i socializace nadaných žáků. V rámci rozvoje nadaných a MiND žáků spolupracujeme s organizací Qiido. Vyhledáváme nadané žáky u zápisu do prvních tříd. U vytipovaných žáků pak proběhne diagnostika, přičemž škola a současně i rodič ví, zda-li je dítě nadané či mimořádně nadané a ihned po nástupu do školy je takovému žáku věnované péče v podobě edukačních skupin, materiální podpory apod.. 

Rodičům takových žáků je dána metodická podpora, jak s nadaným dítětem pracovat doma a nadále jej rozvíjet.  

Kdo je to MiND žák – viz https://www.qiido.cz/kdo-je-mind-dite/.

KONCEPCE ŠKOLY PŘI PODPOŘE MiND ŽÁKŮ

  • Identifikace MiND žáků: Škola ve spolupráci s externí organizací vytvoří fungující proces vyhledání MiND žáků na 1. stupni. Například ve spolupráci s organizací Qiido proběhne v dubnu u zápisu do 1. tříd diagnostika možných MiND žáků.
  • Profesní rozvoj učitelů: Podpora dalšího vzdělávání pedagogů školy při práci s MiND žáky, včetně využívání efektivních a moderních metod. 
  • Edukační skupiny: Od školního roku  2024/2025 vytvoření edukačních skupin (např. 3 hodiny v týdnu) pro nadané žáky 1. a 2. tříd . Nadaní žáci však budou i nadále chodit do svých kmenových tříd. Koncepcí školy není vytvářet speciální nebo výběrové třídy, ale individuálním přístupem rozvíjet všechny naše žáky.
  • Zavádění vyučovacích metod a forem i dle potřeb MiND žáků: 

Metody výuky: např. projektové vyučování, vybrané aktivizující metody apod.

Formy výuky: např. individualizace výuky, skupinové práce.

  • Sdílení: Snaha sdílet své zkušenost s ostatními pedagogy, školami nebo organizacemi věnující se práci s nadanými žáky.
  • Personální podpora MiND žákům: Pracovníci školního poradenského pracoviště (psycholog, speciální pedagog), další pedagogové, kteří se budou individuálně věnovat MiND žákům.

Základní škola Tábor, Zborovská 2696

Základní škola Tábor, Zborovská 2696, 39003 Tábor

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“ Jan Amos Komenský

Plán práce školy

Novinky ve škole